Search
Close this search box.

Valymas, kai namie karaliauja mažasis

Namų valymas, kai yra mažų vaikų, turi savas „žaidimo taisykles“. Viena vertus, valyti lyg ir reikia dažniau, nes norisi, kad mažasis augtų saugioje ir švarioje aplinkoje, kita vertus, baisu, kad didelės koncentracijos cheminiai valikliai, kurie kol kas yra įprasčiausi namie, gali sukelti alergines reakcijas ar net apnuodyti vaiką.

Pasak specialistų, kaip žmonėms dažnai vartojant antibiotikus, taip ir šveičiant savo aplinką stipriais dezinfekuojančiais valikliais, kyla rizika, kad bakterijos taps jiems atsparios. Dažnai kūdikius ir mažus vaikus auginančios mamos stengiasi itin kruopščiai išvalyti ir sterilizuoti aplinką, plauna kiekvieną vaiko nuo žemės paimtą daiktą. Tačiau dėl to vaikams kyla dar didesnė rizika susirgti ir tapti agresyvesnių, atsparesnių bakterijų taikiniu. Be to, buityje naudojami cheminiai valikliai vis dažniau tampa ir alergijų priežastimi.

Per dažnas stiprių cheminių valiklių naudojimas namų priežiūrai neatneša naudos, bet gali pakenkti. Jei savo aplinkoje bandysime išnaikinti visas bakterijas, netapsime sveikesni, atvirkščiai, susilpninsime savo imunitetą ir sudarysime sąlygas daugintis cheminiams preparatams atsparioms bakterijoms.

Taigi, pateikiame keletą patarimų, kaip valyti namus, kai juose yra mažas vaikas.

Rinkitės saugesnius valiklius. Prieš pirkdami valiklius, pasidomėkite jų sudėtimi, aktyviųjų medžiagų koncentracija bei tuo, ar jos sintetinės, ar natūralios kilmės. Ekologiški ar probiotikų pagrindu pagaminti valikliai, turint mažąjį, yra gera išeitis. Probiotiniai valikliai sukuria natūralią mikrobiologinę terpę, kuri leidžia vaikams prisitaikyti prie aplinkos. Gerosios bakterijos sugeba patekti net ir į sunkiai prieinamas vietas ir sunaikinti ten besislepiančius priešus, o po to sukuria savo gynybinę sieną – mikrobiologinę gerųjų bakterijų plėvelę, kuri neleidžia tiems priešams sugrįžti. Siena patvari ir, kaip rodo mokslininkų tyrimai, veikia iki 7 dienų.

Mažiau  yra geriau. Daugelis valiklių gali būti skiedžiami vandeniu, tad įsigiję saugesnį ir dažnai brangesnį valiklį bei jį skiesdami, galite net ir sutaupyti.

Atsisakykite antibakterinio muilo. Nors jie ir labai populiarūs, paprastas muilas ir vanduo bakterijas įveikia taip pat gerai. Antibakteriniuose muiluose ne tik yra žmogaus organizmui nereikalingų cheminių medžiagų, bet ir jo ilgalaikis naudojimas didina atsparių patogeninių bakterijų atsiradimo riziką. „Tai kaip vaiko nardinimas į peniciliną. Tikrai ne tai, ko Jums reikėtų“, – sako pediatras Havey Karp.

Pasirūpinkite, kad nešvara nepatektų į namus. Paprasčiausi sprendimai, kaip nusivalyti kojas prieš žengiant į namus ir nusimauti batus dar prieškambaryje, gali būti efektyviausi. Mažiau prinešite purvo į namus, rečiau juos reikės valyti.

TAIP PAT SKAITYKITE