Atnaujintos rekomendacijos dėl kūdikio žindymo koronavirusu sergančioms mamoms

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino rekomendacijas, kaip mamoms tinkamai pasirūpinti savo kūdikiu. Atkreipiamas dėmesys, jog, jei mamai įtariama arba patvirtinta koronaviruso infekcija (COVID-19), kūdikis turėtų būti žindomas arba maitinamas pagal standartines kūdikių maitinimo rekomendacijas, laikantis būtinų infekcijos prevencijos priemonių.

Žindymas yra svarbus naujagimio ir kūdikio vystymuisi bei sveikatai, o motinos piene esantys antikūnai gali apsaugoti nuo infekcinių susirgimų, įskaitant ir COVID-19 ligą.

Šiandien medikai neabejoja ilgalaikio žindymo privalumais.

Siekiant užtikrinti optimalų kūdikių augimą, vystymąsi ir sveikatą, Pasaulio sveikatos organizacija visose šalyse rekomenduoja pirmus šešis gyvenimo mėnesius kūdikius tik žindyti. Sulaukus 6 mėnesių kūdikiai turi būti pradėti maitinti ir papildomu maistu, o žindymas gali būti tęsiamas iki 2 metų ar ilgiau, kol to nori vaikas, mama ir šeima.

Yra nuomonių, kad kūdikius papildomu maistu reikėtų pradėti maitinti ankščiau, siekiant išvengti alergijos maistui, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad tam turi būti aiškios medicininės indikacijos ir sprendžiama kiekvienu atveju individualiai.

Su rekomendacijomis dėl žindymo (atnaujintu lankstinuku) galite susipažinti čia.

Su rekomendacijomis pandemijos laikotarpiu galite susipažinti čia.

Šiuos lankstinukus gydymo įstaigoms rekomenduojama įteikti kiekvienai besilaukiančiai ar iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai ir taip padėti joms pasirūpinti savo kūdikiais.

SAM Spaudos tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE