Motinyste.lt Motinyste.lt
  • Pradžia
  • Būsiu mama
  • Vaikas
  • Šeima
  • Namai
  • Naujienos
  • Įdomybės
Motinyste.lt Motinyste.lt
  • Pradžia
  • Būsiu mama
  • Vaikas
  • Šeima
  • Namai
  • Naujienos
  • Įdomybės

Nuo kovo 1-osios prasideda priėmimas į sostinės mokyklas: ką svarbu žinoti?

Nuo kovo 1 d. prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas 2022-2023 mokslo metams. Elektroninius prašymus bus galima teikti iki gegužės 31 dienos, tad skubėti nereikia – prašymo pateikimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui. Jei į pasirinktą mokyklą priimama konkurso būdu ar mokykla įgyvendina specializuoto ugdymo (inžinerinės/sporto) krypties programas, savitos pedagoginės sistemos elementus, prašymai turi būti pateikti anksčiau – iki kovo 31 d. Taip pat kviečiame gyventojus susipažinti su šių ugdymo įstaigų priėmimo tvarkomis, kurios yra paskelbtos jų tinklalapiuose arba interneto svetainės www.svietimas.vilnius.lt skiltyje „Aktuali informacija“ ir laiku pateikti prašomus/reikalaujamus papildomus dokumentus.

Pateikti prašymą yra paprasta ir patogu – tereikia užsiregistruoti svietimas.vilnius.lt, jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą el. atpažinimo priemonę.

  • El. prašymus turi pateikti būsimųjų pirmokų, taip pat keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijų į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę mokinių tėvai.
  • Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę – toje pačioje mokykloje, mokyklos vadovui pateikia laisvos formos prašymą.

Kokios naujovės įsigalioja nuo 2022 metų?

2022 m. vasario 2 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą Nr. 1-1316, kuriuo atnaujinamas priėmimo į Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) ir bendrojo ugdymo mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapiai. Susipažinti su mokyklų aptarnavimo teritorijomis galima interneto svetainėje https://maps.vilnius.lt/maps_vilnius/.

Tarybos sprendimu patikslinti ir papildyti kriterijai dėl specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų priėmimo, įvaikintų vaikų, globotinių, rūpintinių, diplomatinio korpuso darbuotojų vaikų, perkeliamų Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos karių vaikų priėmimo. Nebegalioja kriterijus dėl išsinuomoto būsto. Papildyti kriterijai vaikams, kurių vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) ir paties vaiko deklaruotos gyvenamosios vietos laikas mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje yra 6 ir daugiau metų (deklaracijos terminas pirmo posėdžio metų skaičiuojamas birželio 1 d. duomenimis, vėlesniuose posėdžiuose skaičiuojama to posėdžio data), skiriami 4 taškai.

Taip pat sudarytos sąlygos el. prašymų koregavimui asmenims, stojusiems į konkursines bei įgyvendinančias specializuoto ugdymo krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus mokyklas ir į jas nepatekusiems (el. prašymus jie galės tikslinti gegužės 30 – 31 dienomis), vaikams, turintiems teisę į socialinę pedagoginę, specialiąją pedagoginę ir specialiąją pagalbą, į teritorinę mokyklą patekti be eilės. Paliekamas Aprašo punktas dėl fizinę negalią turinčių asmenų galimybės pirmumo teise patekti į arčiausiai esančią pritaikytą mokyklą.

Svarbiausi akcentai pildant el. prašymą

Pildant el. prašymą, kiekvienam suteikta galimybė nurodyti 3 ugdymo įstaigas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Nenurodžius mokyklos, priklausančios pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, e sistema neleis pateikti prašymo. E sistemoje užpildyti prašymai automatiškai perduodami nagrinėti visoms prašyme nurodytoms mokykloms, kurios toliau organizuoja priėmimą.

Jei mokykla gaus daugiau prašymų, nei gali priimti mokinių, vadovausis Apraše nustatytais pirmumo ir priėmimo be eilės kriterijais. Pavyzdžiui, pirmumo kriterijai taikomi: našlaičiams, vaikams, daugiavaikių šeimų vaikams, dvynukams ir kt., taip pat vaikams, kurių vieno iš tėvų ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta toje teritorijoje yra nuo dvejų iki šešerių metų.

Pirmus kvietimus, asmenys, kurie dalyvavo priėmime į mokyklas, priimančias konkurso būdu ar mokyklas, įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės/sporto) krypties programas, savitos pedagoginės sistemos elementus, tėvai gaus jau gegužės mėnesį. Likusių ugdymo įstaigų kvietimai bus siunčiami birželio pradžioje. Taip pat tėvai informuojami atskiru pranešimu į jų nurodytą el. pašto adresą. Mokinio atstovai turės patvirtinti vieną iš gautų kvietimų priėmimo e. sistemoje ir pasirašyti el. sutartį su ugdymo įstaiga. Pažymime, kad vaikams sudaroma galimybė sulaukti visų įmanomų kvietimų iš ugdymo įstaigų ir tik tada priimti sprendimą. Gauti gegužės mėnesio kvietimai e. sistemoje nedingsta iki birželio 5 d. Kviečiamų mokinių sąrašus pagal jiems priskirtą unikalų registracijos kodą (MOK-0000) tėvai galės matyti mokyklų interneto svetainėse.

Aktuali informacija dėl priėmimo e. sistemoje prieinama viešai visiems vilniečiams interneto svetainės svietimas.vilnius.lt skiltyje bendrasis ugdymas.

Kiti įrašai
Skaityti

„Labai norėjau padėti vaikams, kurie patiria nuolatinį, lėtinį skausmą…“, – anesteziologė-reanimatologė Danguolė Ruževičienė apie savo kupiną iššūkių darbą

Skaityti

Ką išgyvena poros, negalinčios susilaukti vaikų ar praradusios kūdikį

Skaityti

Vaiką su klausos negalia auginanti Evelina: „Buvo nejauku prašyti pinigų, nes žinau, jog kiti žmonės turi didesnių problemų“

Skaityti

Vaiko globa: ką svarbu žinoti 2022 metais?

Skaityti

Vaistininkės patarimai: kada vaikams iki 3 metų reikia maisto papildų?

Skaityti

Riebalai – pagrindinis vaikų iki dvejų metų energijos šaltinis

Skaityti

Vaikų dienos centrams – dosnesnis finansavimas

Skaityti

Kūdikio žarnynas ir jo veikla: kodėl kyla bėdos ir kaip galime jas spręsti?

NAUJIENOS

Nėščiųjų vartojamas alkoholis pažeidžia vaisiaus centrinę nervų sistemą, sutrikdo vystymąsi

Keturių vaikų mamos ir globėjos Barbaros išpažintis: leidau būti sau netobula mama – tapau menininke šeimos santykiuose

Bus stiprinamas paslaugų šeimai teikimas, orientuojamasi į individualius šeimų poreikius

Šeimos kortelė suteikia daugiau galimybių šeimoms, jungia verslus ir kviečia dalintis bendryste

Ligos išmokos nesergančio vaiko priežiūrai pasibaigus mokinių atostogoms: ką svarbu žinoti

Individuali neišnešiotų kūdikių sveikatos priežiūra – ar Lietuvai dar toli?

BŪSIU MAMA

Tėvų siaubas – kūdikių virškinimo sutrikimai ir diegliai: kaip elgtis ir kokių klaidų vengti?

Investicija į vaikų ateitį: žinoma mama atskleidė, ką būtina žinoti

Nėštumo vargai ir džiaugsmai

nėštumas

Vaistininkės patarimai nėštukėms – kokių vaistų ir vaistažolių reiktų vengti laukiantis

Moters higiena po gimdymo – ypatinga

Kaip išsirinkti tobulą vežimėlį?

VAIKAS

Pokalbis apie meilę su paaugliu: kada patarti, o kada tiesiog išklausyti?

Valio! Šiandien eisime pas gydytoją

Kūdikio primaitinimas – gydytojų atsakymai į dažniausius tėvų klausimus

Atmintinė tėvams

Atmintinės tėvams – kaip geriau suprasti savo vaikus

Drabužiai vaikams – kokius geriausiai pirkti?

Vaikas neturi apetito? Gali grėsti mažakraujystė

ŠEIMA

Kaip išsirinkti geriausią automobilinę kėdutę?

vaikas negeria vandens

Vaikas negeria vandens? Gydytoja dietologė pasidalino patarimais, kaip galima pakeisti vandens vartojimo įpročius

Žaislai ne tik pramogai, bet ir ugdymui

vaikas nevalgo

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Ženklai, išduodantys, kad vaikas patiria seksualinę prievartą

mamadieniai

Ką reikia žinoti auginantiems vaikus: dažniausiai užduodami klausimai apie mamadienius ir tėvadienius

NAMAI

Kaip įpratinti valgyti pusryčius

Kiek kas sveria

Dėl nuolat įjungto televizoriaus trimečiai neišmoksta kalbėti

Valymas, kai namie karaliauja mažasis

A, B, C, D, E: ką šios raidės reiškia ant produktų etikečių

Vaikų vonios zona: kur ir kada netinka suaugusiems skirta santechnika ir kokią įtaka ji turi higienos įpročių formavimui?

ĮDOMYBĖS

Į kovą su ligomis – vaiko grūdinimas

Paauglystė – ištrinta riba tarp gyvenimo ir realybės

Hemofilija slaugytojos akimis: prieš 20 metų vaikai net negalėjo žaisti lauke

6 išgerti kavos puodeliai – mažesnis kūdikis

Vaikai, kurių motinos dirba, serga dažniau

Pagyvenusių žmonių patarimai: mitai apie vaisingumą

Žymos
automobilinės kėdutės dantų priežiūra erkės internetas kokliušas meningokokinė infekcija namų vaistinėlė ortopediniai batukai ortopedinė avalynė patyčios seksualinė prievarta serga vaikas sezoninės ligos silantai skiepai socialiniai tinklai utėlės vaikas nevalgo vaikiški batukai vaikų dantys vaikų dantų priežiūra vidurių užkietėjimas virusai
Motinyste.lt Motinyste.lt
  • Kontaktai
  • Reklama
Mamos žurnalas
Projektai:  statybajums.lt / manosveikata.lt / kelioniuklubas.lt / automedia.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt / zvejosapnas.lt / protobokstai.lt 

Įrašykite raktažodį ir spauskite Enter.