Motinyste.lt Motinyste.lt
  • Pradžia
  • Būsiu mama
  • Vaikas
  • Šeima
  • Namai
  • Naujienos
  • Įdomybės
Motinyste.lt Motinyste.lt
  • Pradžia
  • Būsiu mama
  • Vaikas
  • Šeima
  • Namai
  • Naujienos
  • Įdomybės

Sporto ateitis – vaikai: būtina rūpintis jaunųjų sportininkų sveikata

Šiandieniniame technologijų pasaulyje vaikai taip pat yra įtraukti į kompiuterių, planšečių ir išmaniųjų telefonų „liūną“, dėl ko ne tik neigiamai veikiamas vaikų regėjimas, bet ir skatinamas pasyvumas. Dalis vaikų mieliau renkasi išmaniuosius žaidimus, nei eina į lauką žaisti su realiais draugais. Sąmoningi tėvai savo atžaloms riboja išmaniųjų technologijų naudojimo laiką ir skatina užsiimti aktyvia veikla. Dažniausiai tai sporto būreliai, pavyzdžiui, krepšinis, futbolas. Vaikai – mūsų sporto ateitis, todėl puiku, jei jaunoji karta suinteresuota sportuoti tiek mėgėjiškai, tiek profesionaliai, siekti puikių rezultatų ir galbūt su tuo sieti savo ateitį.

Vaikų pėdos sportuojant – svarbu, jei norite išvengti neigiamų pasekmių

Vaikams rimčiau pasinėrus į vieną ar kitą sporto šaką, tėvai turėtų atkreipti dėmesį į vaikų pėdas ir nelaukti, kol atžalos pradės skųstis skausmu, bet pasirūpinti, kad būtų išvengta potencialių traumų. Žaidžiant krepšinį, futbolą, tinklinį, rankinį, užsiimant bėgimu, čiuožimu, lengvąja atletika, slidinėjimu, važiuojant dviračiu ar riedučiais, didelės apkrovos tenka vaiko pėdoms. Negana to, jei pradėjus propaguoti vieną ar kitą sporto šaką, stokojama fizinio pasirengimo, tai atsiranda raumenų disbalansas, sąlygojantis netaisyklingą laikyseną, šleivapėdystę, čiurnų deformacijas.

Labai reikšminga atkreipti dėmesį į vaiko pėdas – laiku nepastebėtos problemos lems kelių, stuburo, klubų traumas.

Plokščiapėdystė ir vikrumo reikalaujantis sportas

Dėl plokščiapėdystės žaidžiantiems krepšinį, futbolą traumų rizika išauga net kelis kartus! Esant nusileidusiems pėdos skliautams pėda prasčiau amortizuoja, o tai suponuoja, kad pašokti į aukštį yra sunkiau. Pėdos fascijos įplyšimai lemia skausmus ties kulnakauliu, skausmingą bėgimą ar net ėjimą. Dėl netinkamo krūvio pėdai paskirstymo, didžioji jo dalis tenka priekinei daliai, todėl neišvengiama nuospaudų ir jų keliamo diskomforto bei skausmo. O pakitus pėdos ir visos kojos ašiai, didesnių apkrovų neišvengia ir kitos kojos dalys – keliai bei čiurnos, todėl dažnai patempiami vidiniai čiurnos raiščiai.

Dar viena dažna problema – kelis ima rotuoti į vidų, dėl ko raiščiams ir išoriniams meniskui tenkančios apkrovos padidėja. Krepšinis reikalauja daug staigių manevrų, bėgimo, šuoliukų į aukštį, staigių sustojimų. Kitai populiariai sporto šakai – futbolui – būdingi sprintai, pagreitėjimai, lėtėjimai, šokinėjimai, griuvimai, spyriai… Tokia žaidimų specifika prisideda prie to, kad kelio raiščių ir meniskų plyšimai net 8 kartus dažniau pasitaiko krepšininkams, turintiems pėdų problemų, nei tiems, kurių pėdos yra sveikos.

Pėdų tyrimo svarba

Jei Jūsų atžala pradėjo intensyviai sportuoti ar planuoja to imtis, tikslinga atlikti pėdų ištyrimą, t. y. atlikti kompiuterinį stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimą. Ortopedijos centre „Pes Planus“, sulaukiančiame itin daug intensyviai sportuoti nusprendusių vaikų, atliekamas pažangus, naujos kartos tyrimas, naudojant modernią techniką. Ši inovatyvi metodika leidžia detaliai išanalizuoti bėgimo ir eisenos techniką, stilių, identifikuoti pakitimus žmogaus biomechaninėje sistemoje. Tyrimas aktualus norint sumažinti potencialių traumų tikimybę ateityje. Jo rezultatai suteikia galimybę nustatyti skausmo arba traumos atsiradimo priežastį, parinkti tinkamus raiščių bei raumenų stiprinimo pratimus, pagaminti tikslius individualius vidpadžius arba parinkti tinkančius standartinius, parinkti sportinę avalynę.

Koks sprendimas?

Siekiant išvengti traumų sportuojant arba iki minimumo sumažinti jų atsiradimo riziką, verta pasirinkti vidpadžius sportinei avalynei.

Sportiniai vidpadžiai bus puikus pasirinkimas ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir fizinio aktyvumo šalininkams. Ypač jie naudingi sportuojantiems vaikams. Vidpadžiai į sportinę avalynę suteikia užtikrinto stabilumo, amortizuoja smūgių jėgą, jie efektyviai apsaugo nuo nugaros, sąnarių ir kelių skausmų bei gerokai sumažina traumų riziką. Specialiai sportuojantiems skirti vidpadžiai leis ilgiau išlikti ištvermingais, sportuoti efektyviau ir pasiekti geresnių rezultatų, jie padeda taisyklingoje padėtyje išlaikyti pėdą, kas sportuojant kartais būna sunku ir neretai tampa vienų ar kitų traumų priežastimi.

„Pes Planus“ asortimente – platus sportinių vidpadžių asortimentas krepšininkams, futbolininkams, dviratininkams, bėgikams, slidininkams ir kitų sporto šakų atstovams bei mėgėjams. Vidpadžiai gaminami atsižvelgiant į konkrečios sporto šakos specifiką.

„Pes Planus“ siūlo sportinius vidpadžius, pagamintus iš aukščiausios kokybės medžiagų, todėl su jais jausitės itin komfortiškai, vidpadžiai puikiai išgarina drėgmę, leidžia odai kvėpuoti, tad išvengsite prakaitavimo ir diskomforto. Greitai išdžiūstantys padai užtikrins puikų sukibimą (pėda bus stabilioje padėtyje, neslidinės sportinėje avalynėje), komfortą, padės siekti maksimalių rezultatų.

Dalį asortimento sudaro vidpadžiai iš anglies pluošto – tai neabejotinai pažangiausia medžiaga. Anglies pluošto vidpadžiams būdingas neįtikėtinas plonumas, lengvumas, lankstumas, negana to, jie patvarūs, ilgaamžiai ir užtikrina geriausią amortizaciją. Šie vidpadžiai idealiai palaiko pėdų skliautus ir tinkamai paskirsto pėdoms tenkančias apkrovas.

Galima pasirinkti iš standartinių sportinių vidpadžių asortimento arba užsisakyti individualius, pagamintus konkrečiai Jums.

Įtvaras kelio girnelei – tikras išsigelbėjimas

Intensyviai sportuojant, ypač žaidžiant futbolą ar krepšinį, beveik neišvengiamos kelio traumos, sukeliančios kelio skausmus. Minkštas ir labai patogus įtvaras suteikia stabilumo ir reikiamą atramą, efektyviai malšina skausmą.

Kelio girnelės įtvarai bus nepamainomas išsigelbėjimas ne tik patyrus kelio traumą,  bet ir esant uždegimui, girnelės chondropatijai, Šlaterio ligai, reabilitaciniu periodu po operacijos, esant raumenų distrofijai ir kt.

Kiti įrašai
Plečiamas naujagimių tikrinimas dėl įgimtų ligų
Skaityti

Plečiamas naujagimių tikrinimas dėl įgimtų ligų

Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja E. Durstinaitė: „Kartais sunkiai priimame tai, kad naujagimis gali sirgti“
Skaityti

Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja E. Durstinaitė: „Kartais sunkiai priimame tai, kad naujagimis gali sirgti“

uteles
Skaityti

Grįžimas į mokyklą lygus užsikrėtimui utėlėmis? Vaistininkė atskleidžia, kad šis metas rizikingiausias 3–12 metų vaikams

vaikų dantys
Skaityti

Tėvų klaidos vaikams kainuoja sveikus dantis: šiais mitais vadovaujasi daugelis

Atmintinė tėvams
Skaityti

Atmintinės tėvams – kaip geriau suprasti savo vaikus

Skaityti

Daugumos vaikų dantų būklė nekokia: vaikų odontologijos Lietuvoje pradininkė įvardijo priežastį, kuri metai iš metų nesikeičia

Skaityti

Kūdikio primaitinimas – gydytojų atsakymai į dažniausius tėvų klausimus

Skaityti

Pokalbis apie meilę su paaugliu: kada patarti, o kada tiesiog išklausyti?

NAUJIENOS

„Labai norėjau padėti vaikams, kurie patiria nuolatinį, lėtinį skausmą…“, – anesteziologė-reanimatologė Danguolė Ruževičienė apie savo kupiną iššūkių darbą

Ką išgyvena poros, negalinčios susilaukti vaikų ar praradusios kūdikį

Vaiką su klausos negalia auginanti Evelina: „Buvo nejauku prašyti pinigų, nes žinau, jog kiti žmonės turi didesnių problemų“

Nuo kovo 1-osios prasideda priėmimas į sostinės mokyklas: ką svarbu žinoti?

Vaiko globa: ką svarbu žinoti 2022 metais?

Vaistininkės patarimai: kada vaikams iki 3 metų reikia maisto papildų?

BŪSIU MAMA

žindymas

Žindymas – pirmas bendras, intymus ir labai svarbus, mamos ir vaikelio patyrimas

Prof. R. J. Nadišauskienė: planuojantiems šeimos pagausėjimą vakcinos nuo COVID-19 vengti nereikėtų

Kaip išsirinkti tobulą vežimėlį?

Ką reikia žinoti gimdyme dalyvaujančiam vyrui?

Kūdikių masažas: mažyliui nieko taip nereikia kaip mylinčių rankų prisilietimo

Peršalusi nėščioji – ypatinga ligonė

VAIKAS

Kaip išrinkti vaikui batus į darželį?

Pokalbis apie meilę su paaugliu: kada patarti, o kada tiesiog išklausyti?

Plečiamas naujagimių tikrinimas dėl įgimtų ligų

Plečiamas naujagimių tikrinimas dėl įgimtų ligų

Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja E. Durstinaitė: „Kartais sunkiai priimame tai, kad naujagimis gali sirgti“

Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja E. Durstinaitė: „Kartais sunkiai priimame tai, kad naujagimis gali sirgti“

Grįžome į darželius ir mokyklas: ar tikrai dėl vaikų ligų visada kaltos bakterijos ir virusai kolektyve?

uteles

Grįžimas į mokyklą lygus užsikrėtimui utėlėmis? Vaistininkė atskleidžia, kad šis metas rizikingiausias 3–12 metų vaikams

ŠEIMA

Ženklai, išduodantys, kad vaikas patiria seksualinę prievartą

mamadieniai

Ką reikia žinoti auginantiems vaikus: dažniausiai užduodami klausimai apie mamadienius ir tėvadienius

Neleiskite vaikams kentėti!

Natūralios sultys – vitaminų šėlsmas stiklinėje: kokias rinktis

Pasiilgote egzotikos – paskanaukite drakono vaisių: 3 nesudėtingi receptai

Ką būtina žinoti apie erkes: traukdami nedarykite šių klaidų

NAMAI

Švarai – saikas

Vaikams – gydomųjų žolelių galia

Kas gyvena smėlio dėžėje?

Metinukas – stichinė nelaimė namuose

A, B, C, D, E: ką šios raidės reiškia ant produktų etikečių

Paskutinį žiemos mėnesį pasitikite žaliuojančiomis palangėmis: kaip užsiauginti mikrožalumynų

ĮDOMYBĖS

Į kovą su ligomis – vaiko grūdinimas

Pagyvenusių žmonių patarimai: mitai apie vaisingumą

6 išgerti kavos puodeliai – mažesnis kūdikis

Hemofilija slaugytojos akimis: prieš 20 metų vaikai net negalėjo žaisti lauke

Vaikai, kurių motinos dirba, serga dažniau

Paauglystė – ištrinta riba tarp gyvenimo ir realybės

Žymos
automobilinės kėdutės dantų priežiūra erkės internetas kokliušas meningokokinė infekcija namų vaistinėlė ortopediniai batukai ortopedinė avalynė patyčios seksualinė prievarta serga vaikas sezoninės ligos silantai skiepai socialiniai tinklai utėlės vaikas nevalgo vaikiški batukai vaikų dantys vaikų dantų priežiūra vidurių užkietėjimas virusai
Motinyste.lt Motinyste.lt
  • Kontaktai
  • Reklama
Mamos žurnalas
Projektai:  statybajums.lt / manosveikata.lt / kelioniuklubas.lt / automedia.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt / zvejosapnas.lt / protobokstai.lt 

Įrašykite raktažodį ir spauskite Enter.