Search
Close this search box.

Kaip tėvai gali padidinti vaikų fizinį aktyvumą?

Vaikų aktyvumas

Dabartinių vaikų laisvalaikis ir pomėgiai smarkiai pakito. Tėvai su nostalgija prisimena žaidimus su draugais lauke. Gryname ore vaikai praleisdavo ištisas valandas. Deja, bet dabar vaikai mieliau renkasi laisvą laiką praleisti namuose. Kompiuteriniai žaidimai tapo įprasta kasdienybės dalis. Vis sunkiau vaikus atitolinti nuo kompiuterio ar išmaniojo telefono. Per mažas fizinis aktyvumas ypač jauname amžiuje gali iššaukti daug problemų. Kol vaiko kūnas vystosi labai svarbu, kad jis kuo daugiau judėtų gryname ore. Tėvai daro didelę įtaką vaikų pasirinkimams. Jeigu skirsite daugiau laiko aktyviems užsiėmimams su šeima taip taps įpročiu. Gali būti sunku rasti laiko sportui ir kokybiškam laikui su šeima. Vis dėlto, jeigu šiuos du dalykus sujungsite į vieną galėsite džiaugtis linksmai praleistu laiku su savo vaikais. Straipsnyje rasite puikių idėjų užsiėmimams su šeima, kurie nereikalauja papildomų išlaidų.

Plaukimas

Plaukiojimas yra naudingas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Sportuodami vandenyje nenaudojate jokių svorių, todėl tai tinkama veikla žmonėms, kurie gydosi po traumų. Plaukimo metu treniruojama viršutinė kūno dalis, o tai labai svarbu vaikams, kurie susiduria su prastos laikysenos problemomis. Tam, kad sustiprėtų nugaros raumenys ir pagerėtų laikysena gydytojai dažnai rekomenduojama lankyti plaukimo pamokas. Užsiėmimai su plaukimo treneriu yra labai naudingi mažiems vaikams, nes jų metu išmokstama gerai plaukti. Tai labai svarbus įgūdis, kuris ateityje gali padėti išgelbėti gyvybę. Šia veikla galite užsiimti visus metus. Šaltuoju metų laiko atraskite netoliese esantį baseiną į kurį galėsite patogiai nuvykti su visą šeima. Vasaros metu iš baseino persikelkite į atvirus vandens telkinius. Net nepastebėsite, kaip plaukimas taps vienu mėgstamiausių jūsų šeimos pomėgių.

Dviračiai

Džiugu, kad miestuose vis plačiau išvystomas dviračių eismas, nuolat didėją dviračių takų skaičius. Važinėjimas su dviračiu gali tapti ne tik lengva treniruote ir puikiu laisvalaikio praleidimo būdu. Su šia transporto priemone galima aplankyti daug gamtos kampelių, kurie nėra pasiekiami automobiliu. Jeigu vyskite su mažais vaikais nesirinkite miško takelių, kurių reljefas yra gana sudėtingas. Į keliones su dviračiais galite pasiimti net ir mažus vaikus. Būtinai įsigykite specialią kėdutę, kurią galėsite tvirtinti prie savo dviračio. Nepamirškite pasirūpinti vaiko saugumo nesvarbu kokia transporto priemone nuspręsite keliauti. Vaikiškos kėdutės, šalmas, apsaugos padės išvengti susižeidimų. 

Lauko žaidimai

Tikriausiai nustebsite kiek daug veiklos galite rasti lauke. Kartu su šeima galite žaisti futbolą, krepšinį, tinklinį, badmintoną. Su mažaisiais vaikais žaiskite paprastus ir įtraukiančius žaidimus, pavyzdžiui šaudykite iš lanko, žaiskite slėpynes ar kita. Lauko žaidimai ne tik tampa puikia treniruote, bet ir padeda ugdyti vaiko motoriką, reakciją ir kitus įgūdžius. Į lauko sportą įtraukite ir savo draugus bei kaimynus. Kartu galite rengti smagius turnyrus, kurie praskaidrins kiekvieno nuotaiką!

Orientavimasis gamtoje

Viskas ko jums reikia tai kompasas, žemėlapis ir gera nuotaika! Orientaciniai užsiėmimai smarkiai populiarėja, nes jų metu visi šeimos nariai gali smagiai praleisti laiką, palaikyti fizinę formą. Vis dažniau yra organizuojamos orientavimosi gamtoje pamokos, kuriose išmokstama naudotis kompasu, stebėti gamtos ženklus, orientuotis gamtoje. Šis žaidimas patinka net ir mažiems vaikams, nes tai primena savotiškas slėpynes gamtoje bandant atrasti paslėptą lobį!

TAIP PAT SKAITYKITE